14. 10.

Dvanáct stanovišť, čtyři živly, nespočitatelná zábava a unikátní pasivní dům se zelenou střechou. To je Otevřená zahrada Nadace Partnerství, která se ukrývá pod špilberským svahem v samém centru Brna (vstup z Údolní ulice). Vznikla na místech kdysi nádherných měšťanských zahrad, které však časem zchátraly. V roce 2006 se Nadace Partnerství rozhodla, že bývalým zahradám vdechne nový život. Podařilo se, a tak vznikl prostor pro moderní environmentální vzdělávání.

Takto začíná úvodní představení otevřené zahrady, kterou jsme navštívili v pátek 10.10.2014. Na srazu se nás sešla pěkná řádka a tak byla naše výpravu opravdu různorodá a velká. Celým areálem nás provedla paní Helena Peřinová, která začala svůj výklad u pasivního domu. Jeho složitou funkci nám velmi jednoduše a vcelku dopodrobna popsala.

Dalším stanovištěm se nám stala pyramida z dřeva. Na ní byly umístěny plaketky z bronzu a na nich různá zvířata. V podstatě jsme si mohli zjistit, kde je koho predátor a jak to v životě funguje.

Na dalším stanovišti jsme prosvištěli několik milionů let vývoje během chvilky. Zákoutí se sluneční energií vzduchem a vodou jsme potom šli v pomalejším tempu, protože strmost kopce, ve kterém se zahrada nachází, nám dala vcelku zabrat. Společně jsme si ale řekli, že je krásné mít taková místa uprostřed centra, že je krásné když se spolu shledáme a když je nás hodně, je i více zábavy.

Děkujeme všem účastníkům a Vám, kterým to nevyšlo, vzkazujeme „nevadí bude jiná akce“ a třeba se sem, zase do Otevřené zahrady, vrátíme.

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Otevřená zahrada, 10. 10. 2014


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS