3. 11.

Podzimní měsíce jsou ve vinařských oblastech charakteristické dozráváním hroznového vína, jeho sklízením a především zpracováváním v kapalnou podobu tedy ve víno. Proto jsme s klienty nemohli odolat a podnikli jsme v úterý 5.října 2010 exkurzi do vinohradu v Pustiměři. Ve vinohradě nás přivítal pan Konečný, vedoucí úseku péče a zpracování vinné révy, ovšem podrobnou přednášku nám podal pan inženýr Charous. Prohlídli jsme si nejen prostory vinohradu, sály pro pořádání různých oslav a svateb, ale především i místnosti s různými lisy, káděmi a demijony. Pánové nám názorně předvedli, jak se lisy používají a následně jsme i poslouchali zrovna kvasící se víno.

Po ochutnávce lahodného moku následoval výlet za něčím „na zub“. Tentokrát jsme se vydali v úterý 12.10.2010 do Palačinkárny v Kroměříži, kde jsme měli na výběr z 50 druhů palačinek (25 bylo sladkých a 25 slaných).

Bohužel jiné akce jsme nepodnikli. O to víc se teď těšíme na listopad ☺


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS