1. 12.

Ve dnech 22. – 26. listopadu 2010 probíhal v knihkupectví u Barviče a Novotného „Týden splněných přání“, akce pořádaná vzdělávacím a kulturním střediskem U tří kohoutů .

Od pondělí do pátku byl prostor knihkupectví na Masarykově ulici v Brně nabídnut pěti neziskovým organizacím. Šanci dostalo i brněnské TyfloCentrum.

Ve čtvrtek 25. 11. 2010 od 13 do 18 hodin byly veřejnosti nabízeny nejen informace o problematice života se zrakovým handicapem a aktivitách TyfloCentra Brno, o.p.s., ale i výrobky ze sociálně-terapeutické dílny HapAteliér.

Ztišelý prostor knihkupectví byl vlídný. Návštěvníci, zprvu překvapení přítomností stánku, brzy roztáli a obdivovali výrobky z dílny. Už tradičně měla největší úspěch batikovaná trika, líbily se i svícny a rámečky na fotky.

Tři předměty, kompenzační pomůcky pro nevidomé – tři kvízové otázky. Správná odpověď skrytá mezi čtyřmi možnostmi. Na všechny tři otázky neodpověděl správně nikdo. Ale ukázalo se, že tato zábavná forma je šikovná cesta, jak lidem téma života „ve tmě“ přiblížit.

Strakaté obálky, nejrůznější písma všech tvarů a velikostí, obrazové publikace i kalendáře čekaly na své čtenáře. A v tomto prostředí, tak spoléhajícím na zrak, ne každý z návštěvníků v sobě našel odvahu vyzkoušet si brýle, simulující oční vady. Ale kdo vyzkoušel dívat se na svět asi tak, jako zrakově těžce postižení, ten si o to víc cenil toho, že brýle může sundat a vybrané knížky si přečíst…

Většina návštěvníků si to odpoledne odnesla nejen brožuru o tom, jak správně nabízet pomoc zrakově postiženým na ulici a v dopravě, pozvánku na lednovou výstavu do Malé královopolské galerie a leták o TyfloCentru, ale i zjištění, že svět zrakově postižených jim není nekonečně vzdálený.

Prezentační akce splnila očekávání – šířit informace o zrakových postiženích i o společnosti TyfloCentrum Brno, o.p.s.

Fotogalerie

Brněnské TyfloCentrum u Barviče a Novotného, 25. 11. 2010


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS