7. 10.

Na konci podzimního slunečného září, v pátek 23.9.,  jsme se společně s klienty a pracovníky brněnského TyfloCentra vypravili na komentovanou prohlídku části parku Špilberk s odbornicí z Veřejné zeleně města Brna, slečnou Kateřínou Novotnou.

Na začátku nás pracovnice postupně seznámila s historií parku Špilberk. Samotný kopec Špilberk s gotickým hradem, který byl později přebudován na vojenskou pevnost, je nejvyšším brněnským kopcem. Špilberský park společně s Lužánkami a Denisovými sady patří k hlavní trojici brněnských městských parků. V polovině 19. století byl kopec osázen vegetací, díky které byl položen základ velkému městskému parku.

Při procházce parkem jsme postupně míjeli zajímavosti jako je památník Christiana d´Elvert – starosty města Brna, rozkvetlé zahrady parku, glorietu, kde je umístěna orientační tabule pohledu na město a okolí.

Krásný pohled na Brno se nám naskytl v dřevěném altánu, kde jsme společně zapózovali a naše kroky dále pokračovaly k nově vybudovanému Skalnímu jezírku, které bylo otevřeno v roce 2008. Všechny nás doprovázel vodící pes s malým štěněcím kamarádem.

Věděli jste, že park Špilberk má posilovnu pod širým nebem? Jedná se o nově vybudované posilovací stroje v přírodě, které s chutí vyzkoušeli jak klienti, tak i pracovníci.

Vycházku jsme zakončili v nově rekonstruovaném altánu, kde jsme obdivovali krásnou kašnu s vodotryskem a výhled na nedaleký kostel sv. Petra a Pavla.

Kdo měl chuť a čas, tak se na závěr občerstvil v kavárně Podnebí.

Děkujeme:

  • Veřejné zeleni města Brna  za realizaci příjemého dopoledne
  • Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna z jehož dotace jsme prohlídku uhradili

 

Fotogalerie

Komentovaná prohlídka parku Špilberk, 23. 9. 2011


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS