13. 10.

Již poněkolikáté se sešli klienti TyfloCentra Brno v krásném a bezpečném prostředí Přírodní zahrady u smrku, aby zde strávili jedno zářijové odpoledne.
Hlavní část programu byla psychoterapeutická – v kruhu jsme si posílali označený míč a povídali si o květinách, které máme rádi, zajímavé a neobvyklé příběhy z přírody a vyslechli si pohádku o zlém obrovi.
Protože sluníčko neustále svítilo a káva byla dopita, přesunuli jsme se do příjemného stínu pod ohromný, památkově chráněný smrk, kde si klienti vyslechli přednášku o starém čínském energetizujícím cvičení – Tchi – kungu a následně si jej na loučce u jezírka vyzkoušeli.
Následoval další přesun ke stolům, kde již byly připraveny různé přírodní materiály, provázky a ubrousky. Z nich si každý kdo chtěl, vytvořil objekt, do kterého symbolicky vložil vše, čeho se chtěl zbavit, co ho trápilo a na co měl zlost. To pak obalil papírem a pečlivě ovázal motouzem. Postupně jsme tyto artefakty vhazovali do rituálně zapáleného ohně a radostně sledovali jak hoří.
Následovalo několik písniček za doprovodu kytary a pak už přišel „zlatý hřeb“ programu – opékání špekáčků. „Mrkvojedi“ si mohli nechat nad ohněm rozpustit plátek tvrdého sýra. Duše i tělo bylo nasyceno a navečer jsme se spokojeně vraceli do svých domovů.

Fotogalerie

Happening nevidomých U Smrku, 26. 9. 2011


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS