23. 11.

Abychom i v břeclavském středisku začali prožívat Vánoce, když nás již měsíc zahrnují obchodní řetězce reklamami a výzdobou, rozhodli jsme se po dvou letech zase vyrábět adventní věnce. Dílnu jsme naplánovali na úterý 22. listopadu, protože již následující neděli všichni zapálíme první ze čtyř svíček. Vánoce se blíží…

Pracovnice sehnaly a nakoupily vše potřebné od polystyrénových základů, větviček tuje, ozdobné mašle v tradiční červenozlaté barvě i spoustu plodů na dozdobení. K přichycení šišek, žaludů, oříšků i nasušených plátků citronů a pomerančů sloužila vypůjčená tavicí pistole, kterou se šikovně oháněla Žaneta Benešová.

Těm, kteří se nemohli zúčastnit ze zdravotních důvodů, ale počítali jsme pro ně s materiálem, věnce vyrobili ostatní s pomocí pracovnic. Celému odpoledni vládla dobrá nálada, klienti dokonce v jednu chvíli začali zpívat moravské lidovky, aby jim šla práce lépe od ruky.

V předvánočním období nás v Břeclavi čeká ještě literární beseda o Williamu Shakespearovi, povídání s Eliškou Škrancovou o změnách v sociální oblasti od ledna 2012, návštěva ve středisku Utilis a společné posezení u „stromečku“ 20. prosince.

Fotogalerie

Výroba adventních věnců, 22. 11. 2011


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS