29. 06.

Dnes nás pozdravilo slunko hned ráno a zůstalo se na nás dívat celý den. Proto jsme se v úterý 19.6.2012 usadili v příjemném stromovém chládku ve stínu smrku, podle něhož je přírodní zahrada, ve které jsme se sešli, pojmenována. Od jedné hodiny přicházeli klienti brněnského TyfloCentra proto, aby mohli být od půl druhé součástí akce, nesoucí název „Společnými silami“.

V úvodním kolečku se každý podělil s ostatními o to, jaký je jeho oblíbený strom, zavzpomínali jsme na dětství nebo na jiné momenty, které ovlivnily náš vztah k jednotlivým druhům stromů a poté jsme se vydali pod vedením paní Libuše Mičolové na prohlídku stromů v zahradě a v jejím bezprostředním okolí. Objevili jsme tak třešně, meruňky, broskvoně, jehličnany různých druhů a dokonce i olivovník rostoucí u dětského hřiště. Klienti pozorně naslouchali výkladu naší průvodkyně a osahali si větve, listy, jehličí i kůru těchto stromů. Po návratu do stínu smrku jsme popili bezovou šťávu, příp. vodu s mátou a poslechli si povídání o historii a významu alejí od kolegyně Zlaty Zumrové.

Když jsme se dozvěděli vše o stromech a o alejích, prohlédli jsme si vzájemně keramické stromy, které vyráběli klienti v zimě v rámci sociálně terapeutické dílny HapAtelier. Každý autor představil svůj strom ostatním a pak si šel svůj keramický monument zasadit do hlíny. Tím vznikla malá alej, která je ode dneška součástí této přírodní zahrady. Celou akci jsme zakončili pár písněmi. Do altánu jsme na závěr přesunuli dva panely s popisem jednotlivých stromů tak, aby se o stromech v aleji mohli něco dozvědět i návštěvníci přicházející sem v příštích dnech, týdnech či měsících.

Fotogalerie

Společnými silami, 19. 6. 2012


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS