16. 11.

Brno, 9. 11. 2017 – Čtvrteční odpoledne patřilo v obecně prospěšné společnosti TyfloCentrum Brno Dnu otevřených dveří. Organizace je poskytovatelem sociálních služeb pro zrakově postižené v Jihomoravském kraji. Pro příchozí návštěvníky byl připraven bohatý program, který vycházel z podoby nabízených sociálních služeb. Byla to jedinečná příležitost zažít řadu základních životních situací v absolutní tmě a mít možnost se tak lépe vcítit do „kůže“ lidí s vážným zrakovým postižením.
Připravit si svačinku, obsluhovat chytrý telefon – pro zdravého člověka zpravidla jednoduchá záležitost. Co se však stane, když při žádné z aktivit nemůžete využít svůj zrak? Je to pro Vás těžko představitelné? Ti návštěvníci, kteří k nám na Chaloupku zavítali ve čtvrtek odpoledne, si takovou zkušenost odnést mohli. A co na „nevšední“ zážitky říkali?
„Odteď si čaj a svačinku budeme doma chystat poslepu“, svorně prohlásili členové rodiny Axmannových, poté co vyšli ze zatemněné místnosti, ve které probíhala příprava teplého nápoje v absolutní tmě. Vedle tradičních aktivit, zmíněné přípravy teplého nápoje nebo nácviku chůze s bílou holí, čekala na hosty řada novinek. A to především těch pohybově zaměřených – například cvičení na rehabilitačních míčích nebo atraktivní střelba ze zvukové pistole, při které si zasoutěžíte a především potrénujete sluchové vnímání.
Doprovodný program tvořila tematická přednáška „Městem bez překážek“, kterou vedl zkušený lektor a především výborný praktik Josef Konečný. Jako asistent byl přítomen jeho dlouholetý parťák Petr Svoboda. Josef přítomné posluchače chtěl především upozornit na problémy, se kterými se nevidomí v „terénu“ setkávají. Mimoto byly k vidění praktické ukázky toho, jak každý z nás může nevidomému pomoci při pohybu v terénu nebo při využití hromadné dopravy.
V atriu probíhal prodej sortimentu chráněné dílny HapAteliér. Zároveň s ním i ukázky samotné výroby a příchozí hosté tak mohli obdivovat zručnost našich nevidomých zaměstnanců. Nabízela se tu široká škála výrobků z různých druhů materiálu. Každý si mohl společně s dobrým zážitkem odnést i hmatatelnou vzpomínku.
Přesto, že Den otevřených dveří pořádáme jednou ročně, tak pro všechny potřebné jsme tu po celý rok. V případě, že byste potřebovali poskytnout radu, využít našich služeb, neváhejte se na nás obracet, jsme tu pro vás! Budeme rádi, když nám i nadále budete projevovat svoji přízeň. Jsme za ni moc rádi.

FOTOGALERIE

WP_20171109_17_39_44_Pro

Michal Ptáček, marketing a propagace

Tel.: 515 919 774, Mobil: 777 977 585

Email: ptacek@tyflocentrumbrno.cz


Autor:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS