26. 01.

Regionální pracoviště ve Vyškově  se 26. ledna dopoledne rozhodlo uspořádat besedu o medu, která by klienty alespoň na chvíli přenesla z mrazivé zimy na rozkvetlou voňavou louku a připomenula jim tak teplé slunné letní dny…

Klienty hned na úvod přivítala vůně medového čaje, který si mohli dochutit – jak jinak – oblíbeným zlatavým včelím produktem.

Poté se již ujal slova přímo náš  host – chovatele a šlechtitel včel – pan Tauš z Hamilton. A že bylo co poslouchat! Pan Tauš je totiž vlastníkem několika včelstev a svému koníčku se věnuje bezmála 40 let, proto ho nezaskočily žádné otázky ze strany klientů ani pracovníků TyfloCentra. Kromě odpovědí na zvědavé dotazy týkající se chovu včel a výroby medu došlo také k osvětlení a vyvrácení nejznámějších mýtů, které panují kolem včel samotných.

Příjemným zpestřením bylo představení několika medových vzorků vlastní výroby, které mohly klienti nejen ochutnat, ale také si je mohli vyzkoušet rozpoznat prostřednictvím specifické vůně. Asi nejzajímavější specialitou bylo představení medu míchaného se zrnky pylu, který se jen tak nevidí! Přínosem pro klienty byla také možnost hapticky si prohlédnout medové svíčky, vyráběné ze stočeného včelího vosku.

Příjemné dopoledne v teple kanceláře, provoněné medovou vůní, přineslo našim klientům nejen nové informace o všem, co se týká včel, medu a jeho produktech, ale i nevšední hmatový, čichový a především chuťový zážitek.

Fotogalerie

Medové dopoledne ve Vyškově, 26. 1. 2010

Autor:

Tags:

Jeden komentář k „Medové dopoledne ve Vyškově“

  1. Jana Puchegger Chadalíková:

    Terko, to je bezva nápad s tím medovým odpolednem. Skoro přemýšlím, že se u vás inspirujeme.

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS