28. 04.

Pondělní odpoledne 19. dubna 2010 jsme se v rámci Brněnských dnů pro Zemi rozhodli strávit společně v tichém, silnicím a rušnému provozu vzdáleném koutku Brna, v Přírodní zahradě u smrku.
Na úvod jsem se sesedli kolem ohniště a zapálili oheň, který hořel po celou dobu našeho „řádění“ v této zahradě. V uvítacím kolečku jsme o sobě každý řekl pár slov a poté jsme předali slovo našemu odborníkovi na indiánskou tématiku.
Po tomto příjemném úvodu jsme se pustili do práce, do výroby dlaňových otočných bubínků a jedné rozdělané dešťové hole. Každý dostal potřebný materiál, vysvětlili jsme si pracovní postup a nové hudební nástroje mohly jeden po druhém vznikat a rozeznívat svoji papírovou membránu. Postupem času bylo v zahradě slyšet víc a víc korálky vytvořených úderů, což bylo znamením toho, že se práce daří a nachyluje se čas k protažení těla pod vedením Zlaty Zumrové.
Po krátkém cvičení jsme se opět sesedli okolo dohasínajícího ohně, zazpívali si pár písniček a pomalu se rozešli do svých domovů.

Fotogalerie

Happening nevidomých - Indiani z Chaloupky, 19. 4. 2010


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS