7. 04.

Měsíc březen vnesl do vyškovského TyfloCentra nejen konečně krásné slunečné jarní počasí, ale také elán a dobrou náladu našim klientům, kteří se hned první březnový den vydali na dlouho očekávanou exkurzi do Tyflopomůcek Olomouc. Tento celodenní výlet do „hanácké metropole“ nabídl klientům nejen prohlédnutí prostor olomouckých Tyflopomůcek, ale především možnost praktického vyzkoušení jednotlivých kompenzačních pomůcek. Na závěr si mohli klienti vyzkoušet oblíbenou zvukovou střelbu.

Další březnový týden zahájil pan Arnošt Mader svou  besedou o kamenech, která přilákala několik zvědavých klientů. Ti se během necelých dvou hodin vyprávění dozvěděli nejen o cestovatelských zážitcích pana Madera, který projel několik světadílů, ale také si mohli hapticky prohlédnout řadu kamenů, vyvřelin a dalších přírodnin.

Následujících několik akcí se věnovalo opět oblíbenému výtvarnému tvoření, které tentokrát začalo glazováním a burelováním hotových výrobků z keramické hlíny – klienti si tak mohli nazdobit svá malá umělecká dílka, která si vymodelovali v únorové výtvarné dílně a získat tak veselé velikonoční dárky pro své blízké (viz fotogalerie).

A aby nebylo modelování málo, hned druhá akce nabídla klientům možnost vyzkoušet si práci se speciální samotuhnoucí hmotou. I tentokrát si klienti vytvořili jarní motivy, jako např. ovečku, kuřátko apod., kterými si budou moci před Velikonoci vyzdobit svůj byt (viz fotogalerie).

Závěr měsíce března probíhal v již předvelikonoční atmosféře, kdy se klienti sešli nejdříve u příležitosti pečení velikonočních beránků a hned druhý den u posezení u kávy a čaje, kdy měli možnost nejen ochutnat upečené výtvory, ale také pohovořit o nadcházejících svátcích a lidových zvycích.

Myslím si, že všechny uskutečněné březnové akce se velice vydařily a bylo již znát, že nás opustila zima, špatné počasí a smutná nálada. Doufám, že nám to vydrží!


Autor:

Tags:

Jeden komentář k „Veselý březen ve vyškovském TyfloCentru“

  1. Aleš Příborský:

    Ten nadpis je velmi trefný. Pokud to takhle bude i nadále krásně pokračovat, tak omládneme a hlavně budeme moc zdravý, protože smích léčí.
    Jsem moc rád, že si ostatní mohli zkusit zvukovou střelbu. Pana Madera jsme snad také potěšili pozorným poslechem jeho zajímavého výkladu. Při pečení beránků se 112 volat nemusela, takže opět velký úspěch. CHutnal všem takže OK

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS