14. 04.

Rekordní účast všech současných aktivních klientů zaznamenala poslední návštěva TyfloCentra v Městském muzeu a galerii Břeclav. V úterý 12. dubna jsme si v počtu sedm klientů a dvě pracovnice společně vyrazili prohlédnout díla místního Sdružení výtvarníků na výstavu nazvanou Artšrot. Všechny vystavující amatérské i profesionální umělce zde spojovalo společné téma – objekty vytvořené z odpadního materiálu okolních strojírenských fabrik – drátů, plechů, trubek, rour… Kromě toho jsme měli možnost obdivovat také obrazy a plastiky z běžné tvorby autorů, které prostor galerie vhodně doplnily.

Klienti si jako obvykle vyslechli úvodní výklad doktora Karla Křivánka, shodou okolností také jednoho z vystavujících a pracovníka muzea, jenž se nám vždy s ochotou a exhibicí sobě vlastní věnuje. Potom jsme pocházeli od obrazu k obrazu a od plastiky k plastice a více než hodinu zkoumali použitý materiál, techniku, barvy, diskutovali o námětech a významech děl. Debaty byly o to živější, protože se zde v malém městě všichni znají, včetně klientů TyfloCentra a autorů z řad pedagogů, bývalých kolegů z práce a podobně.

Za bezplatný vstup do muzea, vždy milé přijetí a komentování prohlídek vřele děkujeme vedení Městského muzea a galerie a PhDr. Karlu Křivánkovi. Těšíme se, co dalšího nám připravíte! 

Fotogalerie

Městské muzeum a galerie Břeclav - Artšrot, 12. 4. 2011


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS