26. 04.

Během dubnového odpoledne jsme si ve znojemském TyfloCentru zkusili výtvarně tvořit. K našemu stolu se sešlo šest lidí, kteří se těšili, že trochu zaměstnají ruce a sejdou se s ostatními. Nechali jsme se inspirovat Axmanovou technikou modelování, a proto jsme tvořili jarní tvary z vymodelovaných provázků a hadů. Pro modelování jsme si zvolili modelovací hmotu, která schne sama jednoduše na vzduchu. Kromě modelovací hmoty jsme si nachystali do kalíšků trochu vody, kterou jsme lepili provázky do výsledných tvarů. K dispozici tu byli i špejle nalámané na menší kousky, které jsme použili na závěrečnou ozdobu.

Pod rukama klientů vznikaly výrobky na téma jarní dekorace.  Nápady všech zúčastněných neznaly hranic, a tak se tu objevovali květinky, motýlci, králíčci, ale i ježci a labutě sedící na vejcích. Všichni jsme si ověřili, že pracovat s modelovací hmotou je příjemná relaxace. Jedna z klientek zhodnotila celé setkání slovy: „Tak jsme si krásně  pohráli.“  Věříme tedy, že se zase u podobného výtvarného hraní brzy sejdeme.

Fotogalerie

Jarní výtvarná dílna ve Znojmě, 19. 4. 2011


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS