31. 01.

Těsně před koncem roku jsme se spolu s klienty sešli na besedě o změnách v sociální oblasti v roce 2012, kterou pro nás připravila poradkyně   Národní rady zdravotně postižených Mgr. Eliška Škrancová. Beseda navazovala na naše listopadové Podpůrné a brainstormingové setkání, kde jsme se již této problematice zevrubně věnovali.

Změny, které od nového roku nastanou se dotknou všech našich klientů, nejen těch  aktuálně hledajících zaměstnání, takže zájem o besedu byl obrovský a klubovna praskala ve švech.

Beseda byla perfektně připravena a nabita informacemi. Změny které vstoupí v platnost v roce 2012 se týkají hlavně příspěvků na provoz motorového vozidla, příspěvku na individuální dopravu, průkazů mimořádných výhod ZTP a ZTP/P a příspěvků na kompenzační pomůcky. Další část besedy byla věnována problematice zaměstnanosti např. změn výše příspěvků zaměstnavatelům na mzdy zaměstnanců, rušení chráněných dílen a zavádění chráněných pracovních míst i rušení statutu zdravotně znevýhodněných osob. Následoval prostor pro dotazy, který klienti náležitě využili.

Od pracovnic znojemského TyfloCentra se klienti dozvěděli, kde jsou ve Znojmě  nová sídla Úřadu práce a kam jednotlivé žádosti podávat. Informovali jsme je také o možnost využít odborné sociální poradenství a průvodcovské služby, které  TyfloCentrum těžce zrakově postiženým lidem nabízí.

Beseda se uskutečnila pod hlavičkou projektu Slepotou život nekončí jako „Podpůrná a motivační aktivita“.


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS