26. 01.

Dlouhodobý zájem o činnost břeclavského pracoviště TyfloCentra Brno o.p.s. a pravidelné návštěvy inženýra Jiřího Petrů přivedly zdejší sociální pracovnice na myšlenku uspořádat besedu pro klienty. Poslanec Parlamentu ČR si udělal čas v úterý 24. ledna, kdy ho v klubovně netrpělivě očekávalo devět klientů se zrakovým postižením, kteří měli připraveno mnoho dotazů a postřehů k nové sociální reformě i současné české politické scéně.

Besedu uvedla jedna z pracovnic představením hosta, jeho životopisnými údaji, které inženýr Petrů později ještě rozvedl, a několika slovy o historii a známých osobnostech nejstarší české politické strany – ČSSD. Během odpoledne jsme se od poslance dozvěděli zajímavosti ze zákulisí jeho práce i ze sněmovny, okomentoval nejzásadnější novinky z nové sociální reformy a následně se rozvinula debata na související témata. Politik se zajímal o fungování nových zákonů v praxi, přišlo také na téma valorizace důchodů a zdražování, důchodové reformy a nedostatku práce v regionu.

Loučili jsme se o půl páté s úsměvem, když inženýr Petrů líčil, jak to v Parlamentu někdy bzučí jako ve škole o přestávce, a slovy jedné z klientek: „Víte, my jsme tady taky taková malá sněmovna. A naše paní „předsedkyně“ nás musí někdy i opakovaně utišovat, když chce něco říct…“ Na tom, že byla debata velmi příjemná a bohatá, se nakonec shodly pracovnice i klienti břeclavského TyfloCentra a politik si pochvaloval rozhled a informovanost všech zúčastněných.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Slepotou život nekončí, který je financovaný z prostředků ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.

Za občerstvení děkujeme Ing. Jiřímu Petrů.

.

.


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS