14. 02.

„Věřím, že opravdu dobrý učitel by měl  být uvnitř dítětem, věnovat své práci srdce i duši, být schopen své studenty zaujmout…“

Tato věta, uvedená v pozvánce, naprosto vystihuje naši besedu s Michaelou Latíkovou. Energická Míša totiž už v úvodním kolečku naučila účastníky pár jednoduchých anglických vět, se kterými jsme si vydrželi „hrát“ asi půl hodiny.

Po tomto úvodním kolečku spadnul vzájemný ostych a Michaela mohla vyprávět o svých studiích na VŠ. Její diplomová práce na téma Výuka konverzace zrakově postižených otevřela pomyslné dveře profesní dráhy.

V současné době Michaela učí konverzační angličtinu soukromě i na Sugestopedické jazykové škole. „Hlavním cílem mé výuky je především odstranění strachu z komunikace, relaxace, radost z výuky a pozitivní atmosféra.

Moje diplomová práce byla v Německu vydána i jako kniha s podtitulem „Zapoj se do světa kreativity, imaginace a osobních pocitů.“

Účastníci besedy měli zájem „zažít na vlastní kůži“, jak může hodina výuky angličtiny vypadat. Toho se nám dostalo už na začátku při představování, kdy jsme se naučili otázku What is your name a odpověď My name is.

Míša si pro nás připravila i řízenou relaxaci, kterou nejprve vedla v angličtině a po chvíli plynule přešla do češtiny.

Ukázka této relaxace je i součástí putovní výstavy o synestézii. Na této výstavě spolupracují vidící umělci s nevidomými a sama Míša se do Budapešti v únoru chystá.

Beseda se konala ve čtvrtek 19. 1. 2012  v rámci projektu Slepotou život nekončí.

Děkujeme Míše za velice zajímavou besedu a přejeme ať ji práce nadále baví a naplňuje!

 

 


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS