21. 03.

Neobvyklý ohlas zaznamenala další z besed, kterou si přišli v úterý 13. března vyslechnout klienti břeclavského střediska. Jako host a přednášející sem totiž zavítal Jan Pavlíček, klient s diagnózou hluchoslepota, který se dlouhé roky účastní aktivit v Brně a vždy v létě provází v Jeskyni Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu. Navzdory svému smyslovému postižení.

Beseda začala oproti jiným velmi neformálně. Jenda se s každým příchozím pozdravil a vzájemně se představili. Proto hned zavládla přátelská atmosféra a samotné vyprávění pana průvodce se prolínalo s živými dialogy o tom, co aktuálně břeclavské seniory zaujalo.

„Jak víte, kde co je, když to nevidíte?“

„A jak víte, kolik máte ve skupině lidí?“

Dotazů bylo mnoho. A mezitím jsme se dozvěděli o původu jeskyně, osudu jejího stvořitele Stanislava Rolínka i o tom, jak se hluchoslepý Jenda dostal k této práci a jak ho baví. Jako bonus jsme dostali virtuální prohlídku jeskyně, když nám průvodce poručil zavřít oči a představovat si sochy na základě jeho výkladu. Kdo ještě trochu vidí, mohl potom svou fantazii konfrontovat s realitou na fotografiích, které mezitím připravila a okomentovala pracovnice Tereza.

Pro zájemce – více informací najdete na www.rudka.cz/jeskyne .

Na závěr se klienti s besedujícím bavili o speciálních pomůckách pro hluchoslepé, které Jendovi usnadňují život. Břeclavští klienti například poprvé viděli v reálu bíločervenou hůl nebo si osahali dotykové hodinky s odklápěcím sklíčkem. Všichni odcházeli usměvaví, spokojení, vymluvení a také sám Jenda si tuto družnou akci moc pochvaloval. Odměnou za vynaložené úsilí mu pak byla tabulka čokolády od našich klientů. A pracovnice TyfloCentra zase potěšilo poděkování za velmi dobré akce a nápady, kterými obohacují svým seniorům život.

Fotogalerie

Beseda s Janem Pavlíčkem, 13. 3. 2012


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS