14. 05.

V úterý 3. dubna jsme se ve znojemském TyfloCentru sešli, abychom se společně pustili do tvoření ozdob pro nadcházející Velikonoční svátky. V prostorách TyfloCentra se nás sešlo celkem sedm takových zájemců. Pracovali jsme ve dvojicích nebo trojicích. Připravené jsme měli: barevné duhové tvrdé papíry, rolničky, nůžky, lepidlo, malé štětce, papírové modely králíčka, kuřátek a motýlů. Ze svých domovů jsme si přinesli zbytky pestrobarevných balících papírů, korálky, nit a jehlu.

Nejdřív jsme předkreslili na barevný duhový papír motýlky, králíky a kuřátka, a ty jsme potom vystřihli. Pokračovali jsme výrobou papírových korálků – na ty jsme si připravili špičaté trojúhelníky z barevných balících papírů, asi 20 cm dlouhé a 2 cm široké. Proužek papíru se natočil širším koncem na malém štětci až ke špičce. Špička papíru se na závěr nalepila lepidlem. Z barevných papírů jsme nastříhali malé čtverečky, asi 2 x 2 cm. Na jeden konec dlouhé nitě jsme přivázali rolničku a na druhý konec se navlékla jehla. Pak jsme už jen navlékali střídavě papírové korálky, obyčejné korálky a papírové čtverečky. Jehlu jsme provlékli spodním koncem papírových motýlků, králíků nebo kuřátek a na konci jsme zavázali očko na pověšení ozdoby. Ozdob se nám podařilo vytvořit hodně, takže si každý tvůrce odnesl alespoň jeden výtvor. A jako bonus jsme nezapomněli ani ty, kteří nemohli přijít, a tak jsme jim vyrobili také po jedné zvonící ozdobě – tu jim potom předáme na další společné akci.

Ozdobu doporučujeme zavěsit na místo, kde by mohla v průvanu zvonit…

Fotogalerie

Zvonící jarní ozdoby ve znojemském TyfloCentru, 3. 4. 2012


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS