30. 10.

V úterý 23. 10. 2012 se uskutečnila v brněnském TyfloCentru exkurze studentů ze Stuttgartu. Šest německých studentů a dva čeští doktorandi, zajišťující překlad do němčiny, zavítali nejprve do sociálně-terapeutické dílny HapAteliér. Tam na ně čekala vedoucí dílny Jana Pešková s kolegyní Katkou Kaldy a tři klienti. Při soustředěné prohlídce prostor a předmětů, vznikajících v dílně, získali studenti představu o systému péče a pravidlech poskytování sociálních služeb u nás.

Během přesunu z dílny do TyfloCentra na Chaloupkovu 3 vyplynulo, že studenti jsou již vystudovaní a po skončení teoretických částí studia, ale podle německých pravidel mají první rok po skončení školy určen k tomu, aby získávali zkušenosti z praxe.

V nynějším působišti brněnského TyfloCentra na Chaloupkově ulici exkurze pokračovala v učebně počítačových kurzů. Kolegové – lektoři výpočetní techniky Martin Baláž a Honza Pokorný – vysvětlovali a názorně ukazovali práci se speciálními počítačovými softwary, uzpůsobenými pro práci těžce zrakově postiženým lidem.

Ředitelka TyfloCentra Hanka Bubeníčková osobně přednesla prezentaci, z níž se zájemci o exkurzi dozvěděli o všech aspektech poskytování sociálních služeb v naší organizaci. Otevřená a uvolněná atmosféra pokračovala také ve cvičné kuchyňce, kam se studenti rovněž podívali, aby odhalili bezpečnostní a hmatné informační prvky pro lidi s těžkým postižením zraku.

Budoucí profesionálové – němečtí sociální pracovníci – byli pozornými a vnímavými posluchači. Třeba se ještě někdy v budoucnu pracovně potkáme…? Zatím si někteří studenti zakoupili výrobky našich klientů z dílny, které máme k dispozici v atriu v naší Stálé prodejní výstavě. Danke und auf viedersehen…

Fotogalerie

Exkurze studentů ze Stuttgartu, 23. 10. 2012


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS