6. 02.

Od 1. února k sociálně-terapeutické dílně brněnského TyfloCentra přibyla také dílna s chráněnými pracovními místy. Tři ze čtyř těžce zrakově postižených zaměstnanců dílny prostor HapAteliéru v Brně na Poděbradově ulici znali již z dřívějška, z doby, kdy coby klienti brněnského TyfloCentra v dílně tvořili v rámci terapie. Čtvrtý nový kolega dojíždí každé ráno až ze Znojma.

Samotnému spuštění provozu chráněných pracovních míst předcházel nácvikový měsíc – během celého ledna si noví zaměstnanci vytvořili nový životní rytmus: pravidelné vstávání, cestování do dílny za každého počasí, celé dopoledne v pracovním nasazení, kdy pracují na výrobcích bez ohledu na momentální osobní preference… Jejich tělo i mysl se s novými nastaveními vyrovnávají skvěle a z dílny vycházejí krásné předměty – ať už košíky nejrůznějších tvarů a velikostí z pedigu nebo vskutku valentýnovská mýdlová srdce.

Práce je v HapAteliéru zdrojem radosti a uspokojení. A na věcech, které v dílně vznikají, je to nadšení vidět. Už se těšíme na další výrobky – záběr dílny je plánován velmi široce. Brzy tak budeme mít možnost obdivovat výrobky z keramiky – hrníčky, misky, džbány, zvonečky, svícny, a také předměty z batikovaných látek – ať už se bude jednat o trička či prostírání. Na své si jistě přijde i ten nejnáročnější zákazník.

První dny provozu má chráněná dílna za sebou. Usadily se nové návyky, vytvořily se nové zvyklosti. Do dalších dní, týdnů, měsíců a let přejeme všem kolegům HapAteliéru neutuchající radost z práce!

Fotogalerie

Brněnské TyfloCentrum spustilo provoz chráněné dílny HapAteliér, 1. 2. 2013 - fotogalerie na Flickru


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS