28. 05.

Už počtvrté jsme naplánovali komentovanou vycházku na Velkou Babu a opět jsme byli odrazeni deštěm a blátem.

Přesto jsme se sešli na Chaloupkove a na zdolání Velké Baby se připravili prozatím virtuálně. Vyšli jsme z Řečkovic, kde údajně stojí nejmohutnější javor na Moravě, spočítali jsme kolik známe druhů dubů, na fotografiích se podívali, jaké vzácné a léčivé rostliny na Velké Babě rostou, jací ptáci tam hnízdí, a zapletli jsme se do diskuse, jaký je rozdíl mezi lesem a hájem.

Velkým zpestřením pro nás byla část přednášky, jak vzniká lesnická mapa. Vyslechli jsme, jak funguje laserový dálkoměr, výškoměr a sklonoměr, vyzkoušeli jsme metrické pásmo a seznámili se s turistickou navigací GPS. Z blízka jsme taky mohli prozkoumat těžební, typologickou a lesnickou mapu.

Díky dnešní přednášce už si umíme představit, jak vypadá pracovní den lesního inženýra, s jakými přístroji a kolika mapami musí umět pracovat, aby svoji práci odvedl na jedničku.

Chcete se i Vy dozvědět, jaká je práce lesního inženýra? Vydejte se s námi v pondělí 24.6. na komentovanou vycházku a vše si vyzkoušíte v praxi na vlastní kůži!

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Přednáška o lesnictví, 27. 5. 2013


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS