29. 05.

V pondělí 19.5.2014 odpoledne jsme se sešli s klienty v našem středisku ve Vyškově. Do střediska zavítala ředitelka vyškovské hvězdárny Mgr. Dobromila Patáková.

Pro naše klienty si připravila poutavou přednášku o vesmírných jevech a zákonitostech a také novinky z vesmírného výzkumu. Dozvěděli jsme se o tom, jak vzniká hvězda, o složení planet v naší sluneční soustavě, ale také různé zajímavosti z historie dobývání vesmíru. Víte, že první pejsek (jednalo se o fenku), který letěl do vesmíru se nejmenoval Lajka, nýbrž Kudrjavka? Toto jméno se zdálo ruským představitelům příliš složité na výslovnost, a proto se rozhodli  říkat fence Lajka. Avšak ve skutečnosti Lajka označuje název plemene.

Na toto téma by se dalo povídat velmi dlouho, poněvadž lidstvo je ve svém výzkumu teprve na počátku. Známe složení pouze 5% vesmíru. Zbytek tvoří tzv. temná hmota a temná energie. Je příliš mnoho otázek, ale známe jen málo odpovědí. Je tedy na dalších pokoleních, aby se pokusili některé otázky zodpovědět. Proto je tak důležité podporovat výzkum a vědu, které někdy v přerozdělování finančních prostředků zůstávají v pozadí.

Klienti naslouchají s velkým zájmem


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS