14. 11.

Přijďte nahlédnout do světa zrakově postižených! Zvala pozvánka na Den otevřených dveří v břeclavském TyfloCentru, který se konal ve středu 5. Listopadu 2014.

Nahlédnout do prostoru regionálního pracoviště TyfloCentra v Břeclavi, vyzkoušet si pomůcky a hry pro zrakově postižené nebo prohlédnout a koupit si výrobky z HapAteliéru, využili nejen budoucí zdravotníci, ale také veřejnost.

Pro návštěvníky jsme měli přichystány ukázky her pro nevidomé a slabozraké. K čemu slouží konkrétní pomůcky, mohli účastníci tipovat formou kvízu nebo rovnou vyzkoušet jejich funkci se zavázanýma očima. Především mladé zdravotní asistenty zaujaly simulační brýle. Při jejich zkoušení se rozvinula diskuse o jednotlivých vadách. Zážitkem byla i chůze s bílou holí a zdolání jednoduchých překážek. Lépe si pak představili problémy lidí s postižením zraku při závěrečné diskusi o předsudcích a mýtech.

Letošní Den otevřených dveří se vydařil! Budeme se těšit na další v příštím roce.

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Den otevřených dveří Břeclav, 5. 11. 2014


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS