30. 11.

V úterý jsme se s klienty znojemského TyfloCentra vydaly na výlet do Brna za legionáři, abychom poznali jejich cestu takzvaným legiovlakem. Tento vlak měl již několik zastávek v České republice a teď byl zrovna v Brně, tak jsme si řekli, že bychom se mohli za legionáři vydat a dozvědět se něco nového o tom, jak cestovali a další zajímavosti. Na nádraží v Brně v Králově poli se nás ujala slečna v uniformě zdravotní sestry a dva vojáci. Po přivítání nám dali sáhnout na své uniformy, jaké nosí zbraně (například jsme viděli šavli, která měla krásné zdobení). Pochva od této zbraně byla z rudého sametu a měla krásné zlato stříbrné kování. Jakmile jsme si výstroj vojáku osahali, tak jsme nastoupili do prvního vagonu Teplušky, což je ubytovací vagón pro vojáky. Byly zde na ukázku postele s přikrývkami a také kožešinové čepice. Dále zde byly pušky a truhličky na osobní věci. Podívali jsme se také do zdravotnického vagónu, krejčovského, štábního a dalších. Všude jsme si mohli něco osahat, což bylo velice přínosné. Byl zde i obrněný vagón, na který jsme se mohli podívat z venku. Celá prohlídka trvala zhruba 2 hodiny a všem klientům se moc líbila.

Legiovlak


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS