23. 02.

V pondělí 19.2. jsme zahájili pravidelné měsíční putování po brněnských městských čtvrtích. První procházka proběhla ve čtvrti Maloměřice a Obřany. Z Maloměřického mostu jsme si to štrádovali příjemnou procházkou podél řeky Svitavy, přes revitalizovaný Cacovický ostrov až ke kostelu svatého Václava a již nefungující textilní továrně. Po cestě jsme zkoumali okolní zeleň a debatovali o druzích keřů a stromů. Zkoumali jsme místní mosty, byli jsme svědky kácení stromů a také pro naše klienty byla připravena malá dávka informací o nejzajímavějších místech a samotné městské čtvrti. Dozvěděli jsme se například, že Městská část Maloměřice a Obřany vznikla až v roce 1990 a byla složena ze dvou samostatných historických městských částí.

Původní obavy ohledně počasí se nenaplnily a cestou nás doprovázelo sluníčko, které nás pěkně hřálo do zad. V průběhu procházky jsme také krátce zastavili na hrnek horkého čaje z termosek vybavených pracovnic. Na závěr procházky jsme narazili na malý, ale milý stánek s kávou a horkou čokoládou. Neodolali jsme a každý jsme si dopřáli šálek. Procházka nás naplnila nejen novými informacemi, ale také pozitivní energii do celého týdne.

A kam půjdeme příště? O tom můžete rozhodnout i vy, klienti! Znáte svoji městskou čtvrť dobře? Přijďte za námi, a nebo nám napište, a můžeme příští putování naplánovat společně!

FOTO: ZDE

P1100938

Autorka příspěvku: Lucie Fildánová, DiS., Sociální pracovnice pro aktivizaci a asistenci


Autor:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS