9. 02.

Ve cvičné kuchyňce v TyfloCentru opět proběhly skupinové lekce vaření pro naše klienty.  Skupinové lekce probíhají v přátelském duchu, klienti naše lekce velice rádi navštěvují a berou je jako příjemné společenské setkání s bonusem – naučí se uvařit chutné pokrmy.

Jako první se po prázdninách uskutečnila lekce Bylinky v kuchyni. Klienti poznávali bylinky nejprve hapticky, poté čichově a naposledy chuťově. Dokonce proběhla soutěž „Poznej po chuti bylinku!“, kdy klienti hádali jméno bylinky jen podle chuti.

Pro klienty měly lektorky připravené čerstvé bylinky v květináčích (např. bazalka, oregano, pažitka, petrželka, tymián a rozmarýn). Vylosovanou bylinku si klienti odnášeli domů.

Dokonce mohli klienti ochutnat jedlou květinu –  měsíček lékařský, která se přidává např. do salátů.

IMG_20171026_111318IMG_20171026_111229


Autor:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS