11. 03.

Když jsme se sešli ve slunečném odpoledni 9. března v naší klubovně, abychom se Zlatou Zumrovou z brněnského pracoviště připravili své organismy na jaro, netušili jsme, že nás o dva dny později zasype zase sníh. Na fytoterapii jsme se velmi těšili už čtrnáct dní, protože v původním termínu paní Zlatka onemocněla. Tentokrát jsme kvůli nemoci byli ochuzeni o přítomnost dvou stálých účastnic, zato se přidal tatínek nevidomého mladého klienta a známá jedné z klientek. V klubovně nás bylo tedy celkem devět a židle jsme zaplnili do posledního místečka.

Od dvou hodin jsme pozorně poslouchali povídání o pěstování čaje, druzích a na čem závisí jeho kvalita. Společně jsme zavzpomínali na dobu před revolucí, kdy se v našich končinách prodávaly pouze balené čajové směsi mdlé chuti a radili se, kde v okolí Břeclavi získat kvalitní pramenitou vodu bez chemických úprav. Nejeden klient přiznal, že takové čaje doposud neznal, a všichni se zajímali o způsoby přípravy.

Po krátké teorii, kdy jsme si pohlédli a očichali různé druhy čajů, jsme se rozhodli ochutnat jemný jasmínový čaj a poté ještě čínský červený. Čajovnice Zlata Zumrová přivezla do břeclavského detašáku z Brna dárek v podobě několika malých šálků, které jsme rovnou využili. My jsme jí na oplátku nabídli oplatky a čokoládové bonbóny, ačkoliv by se čokoláda k čaji konzumovat neměla, protože přebíjí jeho chuť.

Před čtvrtou hodinou jsme ještě vytáhli malé kalíšky, do kterých jsme dostali dávku čistého bílého krému z lékárny a podle přání, na co krém chceme používat, i několik kapek vonného oleje. Na nohy, na ruce, na obličej… Paní Zlata provoněla několika lahvičkami celý prostor klubovny. Když jsme krémy zamíchali a dopili čaje, poděkovali jsme přednášející a v dobrém rozpoložení z příjemně stráveného odpoledne se vydali vstříc jaru.  

Fotky z naší akce

Fytoterapie v Břeclavi, 9. 3. 2010
Fytoterapie v Břeclavi, 9. 3. 2010

Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS