26. 05.

24. 5. 2010 se vydala skupinka odvážných znojemských klientů s průvodci mezi druhohorní veleještěry do Vyškova. Dobrodružstvím byla už cesta samotná. Počasí nám totiž moc nepřálo a trochu sluníčka jsme si do Vyškova museli ze Znojma vézt s sebou. A pak následoval jeden zážitek za druhým. Nejdříve cesta Dinovláčkem, kde nás výklad z reproduktorů naladil na to, co nás v druhohorách čeká. Pak už nás pohltila brána „Jurského parku“. Všude kolem se ozývaly zvuky bojujících Tyranosaurů, Triceratopsů, Gigantosaurů, Stagosaurů, Ankylosaurů … A my jsme mezi nimi pomalu procházeli, chvíli jsme se báli, chvíli jsme zamyšleně poslouchali zvuky praskajících brontosauřích vajec. Průvodci četli klientům popisky a pomáhali jim s haptickou prohlídkou modelů pravěkých monstrózních ještěrů. Dost času bylo i na fotografie ve Fotosaurovi. Zájemci si mohli vyzkoušet, jaké je to stát se na chvíli ještěrem, který se právě líhne z vajíčka. Kdo měl zájem, navštívil 3D Dinokino a pokochal se filmem o zrození ještěřího mláděte. DinoShop a DinoCafé byly příjemným zakončením pobytu v pravěku. A nechybělo ani DinoWC!

Odpoledne nás Dinovláček všechny odvezl zpět do civilizace. Před odjezdem z Vyškova jsme se ještě prošli místní ZOO, která se specializuje především na domácí a zdomácnělá zvířata celého světa.

Celý pobyt jsme zakončili posezením a chutným obědem v restauraci u ZOO.

Fotogalerie:

Společná fotka s Brachosourem by Radek Pavlicek.


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS