9. 09.

Říká se, že sny se mají plnit. Někdo sní o bohatství, někdo o kariéře, někdo o zdraví a někdo, třeba, o možnosti řídit auto. Několika klientům znojemského TyfloCentra se jejich sen splnil zásluhou pana Petra Havelky a jeho kamaráda, Aleše Handla, majitele autoškoly. Celá akce proběhla na letišti ve Znojmě. Letištní plocha je velká a travnatá, proto se muselo čekat na suché počasí a bylo nutné akci z původně plánovaného letního termínu přesunout na začátek září. Akce proběhla společně se klubem Auris. Klienti TyfloCentra a Aurisu se seznámili na jarní besedě o bariérách v životě neslyšících a nevidomých a hned se domluvili, že by se spolu rádi sešli i v budoucnu. Ta chvíle nastala právě na znojemském letišti, kde řízení auta nebylo jedinou aktivitou, která se uskutečnila. Klienti také měli možnost projet se na tandemu a vyzkoušet si tak, někteří dokonce poprvé, jízdu na kole. Dvě auta autoškoly „Aleš Handl“ a tandem kroužily po letišti za neustálé pozornosti ostatních, kteří zatím na svou jízdu čekali. A tak bylo slyšet, jak má někdo těžkou nohu a s plynovým pedálem není zrovna kamarád, a naopak, jak zase někdo jiný má zvuk auta pěkně pod kontrolou. Stejně tak se pozornosti těšil i tandem. A zvlášť ti, kdo na něj nasedali poprvé, museli vyvinout docela velké úsilí, aby zkoordinovali vše, co bylo potřeba k rozjetí se. Jízda na tandemu po travnaté ploše byla i velkým sportovním výkonem. Mimo ježdění jsme se také dověděli zajímavosti o znojemském letišti – například to, že je zde v hangárech celkem 16 letadel, z toho 2 vrtulníky a že na letišti v posledních letech přistál Václav Havel (ještě ve funkci prezidenta ČR) a také zde přistávají významné návštěvy z Rakouska.

Fotogalerie

Poznáváme dopravní prostředky, 7. 9. 2010


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS