7. 04.

Měsíc duben jsme s klienty přivítali besedou s očním lékařem vyškovské polikliniky panem MUDr. Liborem Němcem. Dvouhodinové setkání bylo vedeno v duchu tématu „Jak ještě nezhoršit své postižení zraku“.

Na samém začátku se nám pan doktor snažil nastínit jakým způsobem může způsob života negativně ovlivňovat stav našich očí. Nikoho z nás by nenapadlo, že právě dlouhodobé překyselení trávicího traktu je jedním z činitelů, který má negativní dopad. Po části věnované povídání MUDr. Libora Němce nastala chvíle, kdy mohli klienti pokládat tomuto vzdělanému muži své dotazy. Klienti se převážně ptali na svůj aktuální stav a zrakové postižení, proto jsme se dověděli jak je důležité provádět oční gymnastiku, relaxační cviky v obličejové oblasti, jak je to s operací zeleného zákalu či možnosti nebo nemožnosti transplantovat nové „koukací“ oko a mnohé další.

Na základě velké účasti klientů a vyjádřeného přání o další setkání, bylo s MUDr. Liborem Němcem dohodnuto pravidelné setkávání v průběhu celého roku.

 

Tímto bych chtěla panu MUDr. Liboru Němcovi srdečně poděkovat za zajímavou přednášku a především za jeho ochotu a čas, který věnoval klientům našeho regionálního střediska.


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS