23. 06.

Zatímco dětem škola pomalu končí, do školních lavic usedlo v úterý 21. června po mnoha letech pět klientů TyfloCentra a dvě sociální pracovnice. Doktor Karel Křivánek z Městského muzea a galerie Břeclav, který se vžil do role „pana učitele“, takto netradičně představil nejen výstavu Škola 1908, ale poutavě pohovořil celkově o školství od dob Marie Terezie. „Žáci“ si mohli vyzkoušet psaní na břidlicové tabulky a nevyhnuli se ani zkoušení z dějin nad starými mapami. Kolik národností žilo v Rakousku-Uhersku? Kdybyste nevěděli, bylo jich jedenáct!

Po tomto úvodu vedl doktor Křivánek celou skupinu seniorů se zrakovým postižením od jednoho exponátu ke druhému, každý krátce okomentoval a pokud to šlo, nechal prohlédnout i rukama návštěvníků. „Hodinová prohlídka velmi rychle utekla a všichni jsme se při ní dobře bavili, klienti zavzpomínali na svá školní léta a srovnávali dnešní dobu s tou před mnoha lety. Děkujeme vedení a pracovníkům Městského muzea a galerie Břeclav za vstřícnost a výborně komentované prohlídky. Výstavu Škola 1908 určitě doporučujeme k návštěvě nejen rodičům s dětmi a těšíme se na další podzimní akce,“ uzavřela sociální pracovnice Jiřina Falková.

Fotogalerie

Výstava pradědeček po škole, 21. 6. 2011


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS