24. 10.

V pátek 21. 10. 2011 proběhla první exkurze v nových prostorech brněnského TyfloCentra na Chaloupkově ulici č. 3. O půl deváté ráno přišlo 16 studentů Střední odborné školy Morava, o.p.s. s paní učitelkou Boráňovou. Paní učitelka byla na exkurzi v brněnském TyfloCentru již před dvěma lety. Tehdy se jí exkurze velmi líbila, proto se za námi vydala s novými studenty znovu.

Exkurze byla rozdělena do dvou částí. V první – informativní části – se studenti dozvěděli o systému poskytování sociálních služeb pro těžce zrakově postižené lidi  u nás, ve druhé – zážitkové části – měli možnost mnohé si vyzkoušet sami na sobě za přítomnosti nevidomých a slabozrakých zaměstnanců.

Studenti se rozdělili do čtyř skupin a postupně, společně se zaměstnanci, se vystřídali na stanovišti nácviku sebeobsluhy a přípravy jídla, zahráli si poslepu společenské hry a prošli tzv.“čichacím“ testem, kde nám skvěle vypomohly dvě dobrovolnice. Na stanovišti u Mgr. Aničky Horké se seznámili s kompenzačními pomůckami, kolegyně Eva Sedlaříková jim ukázala speciální počítačové „mluvící“ programy. Nevidomý kolega, Bc. Martin Baláž, pak studentům předvedl další speciální software pro zrakově postižené. Všichni si vyzkoušeli chůzi s bílou holí a se simulačními brýlemi na stanovišti s Irenou Kocí.

Organizační tým byl pro tuto příležitost složen tak, aby studenti měli možnost vidět, čeho člověk s těžkým postižením zraku může dosáhnout.

Fotogalerie

Exkurze VOŠ Morava v brněnském TyfloCentru, 21. 10. 2011


Autor:

Tags: , ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS