21. 10.

Dne 18. října 2011 se uskutečnila pod patronátem TyfloCentra, o.p.s. ve Vyškově procházka do zámecké zahrady. Naše skupina se setkala v 14 h u radnice na Masarykově náměstí, nikdo se neopozdil, nikdo nezapomněl. Sluníčko svítilo, počasí přálo, tudíž nám nic nebránilo, abychom rozpohybovali naše dolní končetiny a vyrazili se oddat pohybu na čerstvém vzduchu.

Zámecká zahrada je historickou památkou zapsanou v ústředním seznamu kulturních památek ve městě Vyškoveží mezi vyškovským zámkem a Zooparkem. Dominantou zahrady je lodžie z roku 1673 se 7 arkádami a toskánskými sloupy. Horní část lodžie zdobí balustráda. Svým dispozičním řešením je volnou obnovou původní renesanční zahrady, která na tomto místě byla od středověku a patří mezi tři zahrady v naší republice s původním půdorysným uspořádáním. Jelikož byla Zahrada v „nekrásném“ stavu, proběhla v letech 2006-2007 její rekonstrukce a dne 20. dubna 2007 proběhlo její slavnostní znovuotevření.

Při příjemném hovoru a veselé náladě jsme naši cestu zakončili v malebné kavárničce, kde si každý z účastníků vybral něco dobrého, co ještě více potěšilo naši duši. Poté jsme se pomalu ubírali k místu ukončení výletu a rozchodu do svých domovů. Procházka se účastníkům líbila a i když jsme neviděli žádné sněženky, už teď se všichni těšíme na další setkání.


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS