9. 04.

V pondělí 7. 4. 2014 jsme se vydali (klienti z Brna i Vyškova) za slunného a teplého počasí na turistický výlet za poznáním okolí Vyškova.

V 10.00 jsme společně odjeli autobusem z Vyškova do obce Ruprechtov, kde jsme navštívili zajímavou dobovou chalupu s doškovou střechou. Poté jsme společně pokračovali za poznáním největší pamětihodnosti v obci, která je ojedinělá nejen u nás, ale i v Evropě. Jedná se o větrný mlýn holandského typu s Halladayovou turbínou, který se nachází na konci obce. Je navržen do seznamu dědictví UNESCO. Mlýn jsme si důkladně prohlédli a vyslechli poutavý odborný komentář. Po prohlídce mlýna a okolí, nás čekala asi 7 km dlouhá procházka lesem, cílem byla vesnice Rychtářov. Cesta nám příjemně ubíhala, sluníčko svítilo a my jsme si měli pořád o čem povídat. Bylo také několik zastávek na občerstvení, které jsme si ještě zpestřili informacemi o zajímavých místech z této oblasti. Asi po třech hodinách chůze jsme přišli do obce Rychtářov, kde jsme chvíli čekali na příjezd autobusu. Zpáteční cesta do Vyškova nám rychle ubíhala, stále bylo hezké počasí a my jsme pozorovali okolní krajinu. Po příjezdu do Vyškova jsme společně zašli do nově otevřené cukrárny nedaleko od náměstí. Nad šálkem výborné kávy se sladkým zákuskem jsme si povídali o vydařeném výletu. Opravdu se vydařil, prožili jsme krásný slunečný den v přírodě a navštívili jsme zajímavá místa. Po ukončení akce jsme se rozloučili a klienti z Brna odjeli domů. Všem, kteří se na akci podíleli a zúčastnili se jí, moc děkujeme a těšíme se na další.

 

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Turistický výlet z Ruprechtova do Rychtářova, 9. 4. 2014


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS