20. 09.

Náměstí ve Šlapanicích zalité sluncem a příjemnou atmosférou. Chystání stánků, výrobky chráněných a terapeutických dílen. Tak nás přivítal 1. Den sociálních služeb ve Šlapanicích, kam jsme zavítaly v neděli 7. 9. 2014.

Pro návštěvníky jsme měly nachystanou ukázku pomůcek pro nevidomé a slabozraké, hry pro nevidomé a simulační brýle. K vyzkoušení byla možnost nalívání vody do hrnečku poslepu za použití hladinky, některé odvážlivce jsme potrápily při určování obrázků v reliéfních omalovánkách, někteří se pokoušeli odhalit, k jakému účelu ta která pomůcka slouží. Kolegyně z chráněné dílny ukázala, jak se pletou ošatky a košíky z pedigu.
Děti mohly vyzkoušet výrobu jednoduchých embosovaných záložek. Z Brna jsme také dovezli výrobky sociálně terapeutické a chráněné dílny HapAteliér.
Během odpoledne každá zúčastněná organizace vyslala na pódium své zástupce, aby návštěvníkům představili svoji činnost a poslání sociální služby, kterou provozují. Za naše TyfloCentrum vystoupila Tereza Kozderová a Martina Smrčková. Návštěvníky jsme pozvaly zejména na naše krásné výrobky a interaktivní činnosti.

Celé odpoledne se pěkně vydařilo, k domovům jsme mířily příjemně unavené. Budeme se těšit na další ročník v příštím roce.

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Den sociálních služeb ve Šlapanicích, 7. 9. 2014


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS