17. 10.

Pivo je kvašený alkoholický nápoj hořké chuti vyráběný v pivovaru z obilného sladu, vody a chmele pomocí pivovarských kvasinek, eventuálně divokých kvasinek), který se těší značné oblibě v Česku i v zahraničí. Na území Česka se jedná o nejkonzumovanější alkoholický nápoj. Pivo je považováno za jeden z českých symbolů a od roku 2008 je název české pivo chráněno jako zeměpisné označení.

V úterý 14. 10. 2014 jsme si zašli do pivovaru Starobrno na exkurzi. Prošli jsme si celou výrobní linku a dozvěděli jsme se nemálo zajímavých informací. Ve Starobrnu se tvoří výčepní piva, tedy světlé, černé, řezák, dále také ležák. Mezi pivní speciály patří nefiltrovaná kvasnicová třináctka a speciální piva jako je Zelené pivo a modré pivo s názvem Kometa. Po exkurzi jsme se usadili, díky hezkému počasí, na zahrádce pivovaru a dostali jsme 2 degustační vzorky, které jsme mohli ochutnat a vychutnat. I přes mírné nedostatky v hlasitosti průvodce a mírného zdržení druhé skupiny jsme si odpoledne všichni užili a u oroseného moku jsme setrvali i dlouho po ukončení akce.

Napište nám námět, kam byste chtěli jet, co byste chtěli navštívit a věřte, že další příspěvek může být právě o akci, která vzešla od Vás.

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Exkurze v pivovaru Starobrno, 14. 10. 2014


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS