18. 05.

Step je označení pro travnaté oblasti mírného podnebného pásu. Zdejší klima se vyznačuje horkými léty a chladnými zimami. Celoročně je zde nedostatek srážek pro růst dřevin. Ano, děláme si z Vás trochu legraci, neprošly jsme se stepí, ale  v pondělí 11.5. jsem prošly lekcí stepu.

Step, o kterém budeme hovořit, je druh tance, který tančí jak sóloví tanečníci, tak skupiny, převážně pouze nohama, zbytek těla jen vyvažuje, a provádění tance se neúčastní. Nohy nám tedy vyklepávají rychlý hduební rytmus. K tomuto účelu se nosí speciální  obuv – boty, které jsou opatřeny kovovými plíšky.

Společně s 5 klientkami a tanečnicemi z No Feet, jsme si udělaly na Chaloupce dámské odpoledne. Po krátkém průletu historií a osobnostmi stepu jsme se dostaly k ukázkám. Seznámily jsme se se základními kroky. V testu „ Kolik dob jsme vystepovaly“ jsme si vedly věru dobře, dokázaly jsme rychlý slet klapotu odhadnout přesně. Asi máme v krvi nějaký ten rytmus. Stepařky si nás vzaly do parády a vysvětlily nám, jak máme stepovat a nacvičily jsme si 2 sestavy, které jsme zkombinovaly dohromady. No, na mistrovství to ještě není, ale na mini vystoupení bychom to zvládly.

Děkujeme stepařkám z No Feet za jejich čas. A my se těšíme, že i Vy za námi doklapete na další aktivitu.

 

Fotogalerie

step


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS