1. 03.

Jestli jste hraví, máte chuť poznávat nové lidi a lákají vás neobvyklé zážitky, je právě pro vás určený zážitkový pobyt MEZISVĚTY pro vidící i těžce zrakově postižené mladé lidi ve věku od 18 do 28 let.
V návaznosti na taneční tábory pořádané TyfloCentrem v předchozích letech, jsme se letos rozhodli zorganizovat obdobnou akci, kde se účastní obě skupiny – vidící i nevidící mladí lidé. Tématem tentokrát není tanec, přestože ani ten chybět nebude, ale hra jako zážitek, umění jako prostor pro sebevyjádření a skupinové aktivity jako příležitost poznat nové přátele.
Intenzivní program zaměřený na zážitky, hru, nové zkušenosti a spolupráci mezi zdánlivě odlišnými mladými lidmi, je příležitostí jak strávit zajímavý a vzájemně obohacující prázdninový týden.
Program je variací outdoorových aktivit, výtvarného, dramatického, hudebního a tanečního tvoření, psychosociálních her, diskusí a zábavy k odreagování a uvolnění. Vše je spojeno myšlenkou, že oba světy se dají propojit do „mezisvěta“, který může obohatit všechny zúčastněné a rozšířit zkušenost každého o novou dimenzi poznání. Vyzkoušejte si, že spolupráce může fungovat navzdory handicapu a že může být třeba i „výhodou“.

Termín: 23. 8. – 29. 8. 2010
Místo: Rychta Krásensko (okres Vyškov)
Cena: maximálně 2 500 Kč (zahrnuje plnou penzi, ubytování, pojišťění, zážitky k nezaplacení?). Při podání přihlášky platíte 2 000 Kč. Při nepodpoření žádosti o grant budeme vybírat při pobytu od každého účastníka ještě 500 Kč.
Hlaste se nejpozději do 15. dubna 2010!
Kontaktní osoba: Mgr. Lenka Pláteníková, M: 774 715 105, T: 541 240 420, email: platenikova@tyflocentrumbrno.cz

Fotografie z loňského pobytu

Rychta Krásensko, 24. až 30. 8. 2009
Rychta Krásensko, 24. až 30. 8. 2009

Autor:

Tags: ,

10 komentářů k „Mezisvěty – zážitkový pobyt pro těžce zrakově postižené a vidící“

 1. Jiřina Falková:

  Podporuju moc konání této akce! Doufám, že se přihlásí dostatečný počet účastníků, protože si myslím, že to bude stát za to! 🙂

 2. Pavla Velinská:

  Děkujeme Jiřce za podporu. Za organizátory můžu potvrdit, že to opravdu bude stát za to ;-). Takže se hlaste anebo to aspoň šiřte do všech stran…

 3. Lenka Pláteníková:

  Zatím máme jen dva vidící účastníky, prosím šiřte mezi své přátele, kamarády, známé, přátele přátel, kamarády kamarádů, známé známých atakdál…do 15.dubna musíme mít aspoň 10 vidících účastníků, abychom mohli akci uskutečnit…

 4. Petra Tomková:

  Dobrý den,

  mě se tato akce moc líbí, ale je to rozhodování moc dopředu. Nedalo by se datum přihlášení trochu posunout?

  Díky Petra

 5. Lenka Pláteníková:

  Bohužel to datum uzávěrky je z toho důvodu, že pokud nebude dost zájemců, máme ještě možnost akci bezplatně zrušit. Toto můžem udělat maximálně do konce dubna.

 6. Lenka Pláteníková:

  Pro Petru: možná bude lepší, pokud byste se ozvala mailem, budeme Vás informovat, jak se to vyvíjí a jestli akce bude – pokud se rozhodne, že ano, je možné se přihlásit i později. Lenka

 7. michaela holušová:

  Jsem zvědavým zájemcem…
  jelikož je akce tak dlouho dopředu dána a já netuším jak vypadá má budoucnost několikaměsíční, je možné že budu nakonec shánět náhradu.
  Ale je možné, že také si vezmu dovolenou a budu shánět lidi lidi lidi, aby se přihlásili …neb dle mne to bude dobré, příjemné, zajímavé.
  michaela

 8. michaela holušová:

  Vytrubte to do světa prosíím.

 9. Lenka Pláteníková:

  Všem zvědavým i váhavým zájemcům:): pošlete mi mail na platenikova@tyflocentrumbrno.cz nebo volejte 774 715 105, ať se můžem informovat o tom, jak vše probíhá. Je to určitě lepší způsob než tenhle. Díky!

 10. Lenka Pláteníková:

  takže tábor bude:-) juchů! těším se na všechny účastníky!

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS