17. 03.

V úterý 9.2. 2010 jsme se vydali do Uměleckoprůmyslového muzea na Husově ulici v Brně, abychom nahlédli do tajů stálé expozice nesoucí název „Možná sdělení“, která je určena pro nevidomé a slabozraké návštěvníky.
Originální díla významných českých výtvarníků, kteří se nezalekli výzvy a pokusili se vyrobit dílo určené pro nevidomé zájemce o výtvarného umění, jsme si měli možnost prohlédnout pod vedením kurátorky Yvony Ferencové.
Každý jednotlivý exponát byl doplněn hlasovým záznamem autora samého, prostřednictvím něhož nás seznámil se záměrem a důvody, které ho vedly k danému zpracování tématu.
Vzhledem k tomu, že je výstava určena pro nevidomé a slabozraké návštěvníky, měli jsme možnost si všechny exponáty náležitě prohlédnout a seznámit se s díly, které se odlišují od děl, vycházejících ze zrakových zkušeností převedených pouze do hmatné podoby. Setkali jsem se tu mimo jiné s abstraktními ilustracemi založenými na sluchovém či hmatovém vnímání, neodkazujícími však na zažité zobrazování předmětů, ale hrajícími si pouze s hmatovými a sluchovými vjemy.
Každý autor přistupoval k danému úkolu způsobem sobě vlastním a tím nám byl umožněn intenzivní zážitek prožití výstavy jako celku s mnoha odlišnými způsoby zpracování tématu.

Fotogalerie

Možná sdělení, 9. 2. 2010


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS