17. 03.

Ve středu 24. 2. 2010 jsme se vydali do Dietrichsteinského paláce na Zelném trhu do světa nedaleké minulosti, do časů, kdy lidé trávili dlouhé zimní večery při práci u společného stolu, vyprávěli si příběhy a nabírali síly na blížící se jaro. Veliký masivní stůl s pecnem chlebem uprostřed a vůně zapálených svíček nás zavedly do dob sice nedávno minulých, ale tolik vzdálených našemu současnému světu plnému moderní techniky.
Po úvodním povídání o již ztraceném stylu života jsme se vydali každý se svým průvodcem na průzkum světnice, ve které jsme našli máselnici, mlýnské kameny, tkalcovský stav, stav na výrobu provázků, kolovrátek a nechyběla zde ani vyřezávaná kolébka a malovaná truhla.
Strávili jsme zde příjemných pár chvil, během kterých jsem se pokusili oprostit od našich každodenních problémů a starostí a rozcházeli jsme se v dobré náladě.

Fotogalerie

Výstava Za dlouhých zimních večerů, 24. 2. 2010


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS