30. 04.

Rychlostí blesku uběhl duben ve znojemském TyfloCentru a je čas na rekapitulaci toho, co všechno jsme dělali.

Sportovní aktivity byly zastoupeny převedším plaváním v hale Ronja a turistickou vycházkou na Šobes.

Poznávací a vzdělávací aktivity v dubnu nabízely především 3 akce – beseda ve spolupráci s klubem neslyšících Auris„Nevídáno, neslýcháno“ , beseda na téma „První pomoc při záchvatových stavech“ a výlet do Přeskačského podzemí.

Měsíc duben bychom směle mohli označit za „měsíc kultury ve Znojmě“. Sešlo se totiž hodně zajímavých nabídek k návštěvě divadel a klienti je všechny využili. A tak jsme 13. 4. vyslechli koncert folkového zpěváka Karla Plíhala, 7. 4. jsme viděli vynikající Hanu Maciuchovou a Radka Brzobohatého ve hře „Chvilková slabost“,  26. 4. k nám přijel soubor Městského divadla Brno s muzikálem „My fair lady ze Zelňáku“. Hned 27. 4. jsme naopak my vyjeli do Brna na operetu „Netopýr“ do Janáčkova divadla. A aby kultury nebylo málo, připravilo město Znojmo představení pro uživatele sociálních služeb pod názvem „Znojemské Grácie vás baví“ (28. 4.). 29. 4. proběhla ve Znojemském derniéra představení „Hrobka s vyhlídkou“ a ani zde naši klienti nechyběli.

Především senioři velmi vítají návštěvy solné jeskyně. Je to fyzicky nenáročná aktivita a mohou se jí zúčastnit i ti, kdo si už opravdu na náročnější akce netroufají.

Zajímavou akcí byl „Slepec za volantem“, která se uskutečnila 21. 4. a zúčastnili se jí 2 naši klienti.

Víkendový psychorehabilitační  pobyt na Kuklíku ve dnech 8. – 11. 4. se stal již tradičním a pro mnohé klienty velmi žádaným. Na Kuklíku jsme si užili celé spektrum počasí – od jarního sluníčka až po sněhovou vánici a kroupy. Ale naši náladu to nijak nezkazilo.

Stále žádanějšími jsou doprovody a asistenční služba, které si klienti zvykli využívat v hojné míře.  Ani v poskytování sociálního poradenství jsme nezůstali pozadu – v dubnu se klienti hodně zajímali o informace o bílých holích a několik z nich si přišlo do naší kanceláře celý sortiment holí prohlédnout a poradit se o tom, jaká hůl by byla pro ně nejvhodnější.


Autor:

Tags:

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS