3. 05.

Na duben jsme připravili tři vycházky:

  1. do Mariánského údolí (6. dubna),
  2. vycházku přírodou a sázení vánočních jedliček s odborníkem z Lesní školy Jezírko (14. dubna),
  3. komentovanou vycházku na Kamenný vrch s odborníkem ze sdružení Rezekvítek (20. dubna).

Vycházka do Mariánského údolí nabídla klientům příležitost prohlédnout si přírodu v začínajícím jaru. Nejvíce jsme obdivovali květy mochny, pampelišky, sedmikrásky a sasanky. Klienti ocenili možnost navštívit místo, které mnoho z nich znalo ze svého dětství, a kde trávili volné chvíle, popř. se zde účastnili některého z prvomájových průvodů, pro které toto místo bylo určeno v době komunismu. Místo Mariánského údolí se tehdy nazývalo Gottwaldovo údolí.

Fotogalerie

Vycházka do Mariánského údolí, 6. 4. 2010

Program druhé vycházky nám zkomplikovalo deštivé počasí. Namísto vycházky přírodou jsme byli nuceni zvolit mokrou variantu. V začínajícím dešti se nám ještě podařilo zasadit vánoční jedličky do lesa nedaleko Soběšic, poté jsme ale nevlídnou přírodu vyměnili za příjemně vyhřátou budovu Lesní školy Jezírko, kde nám tamní pracovník tři hodiny povídal o přírodě a ukázal nám zajímavé exponáty ze školní sbírky. Poté se počasí umoudřilo a my jsme šli alespoň k jezírku, které je hned vedle školy. Celou vycházku jsme zakončili již tradičním posezením v cukrárně v Soběšicích.

Fotogalerie

Komentovaná vycházka do přírody v okolí Soběšic, 14. 4. 2010

Třetí vycházka nás zavedla na Kamenný vrch do přírodní rezervace, o kterou pečují pracovníci ze sdružení Rezekvítek. Původně jsme si chtěli prohlídnout kvetoucí koniklece, ale ukázalo se, že pravá koniklecová sezóna už je za námi a příroda nabízí jinou podívanou. Pár kvetoucích konikleců jsme si prohlédli, ale větší pozornost jsme věnovali kvetoucím stromům a keřům – trnkám, třešním atd. Zajímavé bylo prohlédnout si modříny, na kterých začínalo růst jehličí. Výraznou modrou barvou nás vítaly i květy barvínku a protože byl krásný slunečný den, všichni jsme si ho užívali a radovali jsme se, že nejsme doma, a že můžeme tu obrovskou krásu vychutnávat v přírodě. Pokud byste si chtěli projít přírodní rezervací Kamenný vrch sami, tak vězte, že u všech zastavení naučné stezky jsou popisky v Braillově písmu a na webových stránkách Rezekvítku je dokonce k dispozici ke stažení audioprůvodce

Fotogalerie

Komentovaná vycházka na Kamenný vrch, 20. 4. 2010


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS