1. 06.

Počasí těchto dnů je velmi deštivé, a proto jsme ve středu 26. května místo vycházky do Bosonožského hájku zvolili náhradní program – vycházku Brnem a návštěvu Památníku Leoše Janáčka na Smetanově ulici.

Sešli jsme se ve 14 hodin na Mendlově náměstí, odkud jsme se vydali na cestu. Čekalo nás stoupání po schodech po ulici Sladová, které prověřilo naši fyzickou připravenost. Nad schody byl mladý platan, kde jsme si odpočinuli a udělali pár fotografiií. Dále jsme pokračovali ulicí Pellicovou a Husovou k Červenému kostelu a dalšími brněnskými ulicemi až k Památníku Leoše Janáčka.

Památník nám ukázala místní průvodkyně. Měli jsme možnost prohlédnout si místa, kde Janáček bydlel se svou rodinou a psal mnoho ze svých děl. Některé exponáty byly připraveny i k haptické prohlídce a komentář průvodkyně byl částečně doplněn filmem o životě a díle Leoše Janáčka.

Příjemně strávené odpoledne s Janáčkovskou tematikou si určitě zaslouží další návazné akce, a tak pokud to bude možné a bude zájem ze strany našich klientů, navštívíme některé z brněnských divadel, která čas od času uvádí některé z Janáčkových děl.

Fotogalerie

Vycházka Brnem a návštěva Památníku Leoše Janáčka, 26. 5. 2010


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS