28. 03.

V úterý 8. března se konala beseda na základní škole J.A.Komenského na Cacovické ulici v Brně. Kolegy z brněnského TyfloCentra – Aničku Horkou, Honzu Pokorného a Irenu Kocí – přivítali žáci čtvrté třídy, kteří se na besedu předem připravovali, což se projevilo zejména v diskusi s těžce zrakově postiženým kolegou Honzou Pokorným. Pro jeho průvodkyni – fenku Clair – měli žáci nachystány psí laskominy, na Honzu pak otázky ze života se zrakovým handicapem.

Katalog očních vad a stručný, věku posluchačů přizpůsobený, popis Aničky Horké upoutal pozornost také integrovaných žáků z jiných zemí, kteří sami překonávají bariéry jazykové.

V žebříčku hodnocení besedy se právě přítomnost vodícího psa umístila na předním místě, v těsném sousedství chůze se zaklapkovanýma očima a „čichacího“ testu.

Ukazuje se, že právě praktické ukázky nejrůznějších pomůcek, které zrakově postiženým pomáhají v životě, jsou pro tuto věkovou kategorii tím největším přínosem.


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS