31. 03.

V pátek 18. března nás příroda nenechala na pochybách, že nejen krásné slunečné počasí patří k jaru. Tento den již od rána pršelo, postupně se ochlazovalo a déšť pomalu přecházel ve sněžení. Není proto divu, že namísto plánované komentované prohlídky přírodní rezervace Kamenný vrch, kde zrovna začátkem týdne začaly rozkvétat koniklecové louky, jsme museli zvolit náhradní program.

Dešťovou variantu programu (stejně jako původní exkurzi) pro nás nachystalo sdružení Rezekvítek. Jeho pracovnice si pro nás připravila dvouhodinový program plný informací, ukázek, zajímavostí, ale i prostoru pro dotazy, a tak nakonec myslím nikdo nelitoval, že jej počasí neodradilo.

Program byl pomyslně rozdělen do tří částí. Věnovali jsme se:

  1. představení sdružení Rezekvítek (jaké služby a komu nabízí),
  2. tématu „odpady“ – třídění odpadů, recyklaci, zjišťovali jsme, jak dlouho se který odpad rozkládá apod.
  3. tématu „les“ – hádali jsme hlasy ptáků, zkoumali pobytová znamení zvířat (stopy, okousané šišky), poznávali jehličnany podle šišek, poznávali les podle vůní či chutí.

I když jsme neviděli koniklece, strávili jsme společně příjemné dopoledne a něco málo nového se zase o přírodě i o sobě navzájem dozvěděli. Pokud máte možnost vypravit se na Kamenný vrch, určitě neváhejte – na přelomu března a dubna jsou tam pohádkově modré koberce konikleců. Přírodní rezervací vede naučná stezka, k dispozici jsou popisky v Braillově písmu i audioprůvodce (MP3 ke stažení zde).

Fotogalerie

Návštěva sdružení Rezekvítek a interaktivní přednáška o třídění odpadu a o lese, 18. 3. 2011


Autor:

Tags: , ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS