1. 06.

Krásný a slunečný úterní den 29.5.2012 jsme s našimi klienty využili k překrásné plavbě lodí po úseku Baťova kanálu z Otrokovic do Spytihněvi.

Již od rána nám modrá obloha s malými mráčky slibovala krásné počasí. Místo srazu bylo stanoveno na autobusovém nádraží Zvonařka. Výlet byl naplánován jako společná aktivita Brna a Znojma, proto se nakonec na nástupišti sešla opravdu velká skupina o 26 členech. 

Cesta autobusem byla klidná a mnozí ji využili k malému odpočinku a načerpání sil na celý den. K objednané lodi jsme dorazili načas, už na nás čekal kapitán se sympatickou paní průvodkyní, kteří nás hezky přivítali. Loď byla rozdělena na dvě paluby. Horní sloužila především těm, kteří se chtěli kochat okolní krajinou a užívat si slunečních paprsků. Spodní paluba byla naopak uzpůsobena spíše jako restaurační zařízení se stolky a barem, kde si mohl každý zakoupit občerstvení podle své libosti.

Jakmile jsme se všichni usadili, tak byl ten správný čas vydat se na naší plavbu. Paní průvodkyně neváhala a hned začala velice zajímavý výklad o historii Baťova kanálu a v podstatě i celého okolí. Dozvěděli jsme se například, že Baťův kanál založil Tomáš Baťa především jako další způsob dopravy potřebného materiálu z továrny do továrny.

Naše cesta vedla přes Otrokovice, kde břeh lemovaly barevné panelové domy, ale zanedlouho jsme se už plavili překrásnou krajinou skrz Napajedla, kde se podél břehu kanálu pásli koně ze zdejšího hřebčína, kam jsme se letos bohužel nedostali, ale návštěvu hřebčína máme určitě v budoucnu v plánu. Ještě chvíli jsme si vychutnávali pohodovou plavbu a krásné počasí, než jsme se přiblížili našemu cíli, Spytihněvi. Tady nás čekalo jedna z plavebních komor kanálu. Řeka klesla zhruba o 70 cm. A najednou tu byl konec. Před vyloděním jsme ještě stihli společný snímek.

Plni dojmů jsme se přesunuli do nedaleké vodácké hospůdky, kde jsme se občerstvili zmrzlinou, chladivým nápojem a někteří neodolali a objednali si grilovanou rybu.

Při procházce po vesničce čítající zhruba 1600 obyvatel, jsme si řekli pár informací o místní hydroelektrárně, štěrkových jezerech a o kostele Nanebevzetí Panny Marie z roku 1712.

Téměř letní počasí nás všechny zmohlo natolik, že byl ten správný čas se pomalým krokem vydat na zdejší nádraží. Tady jsme se všichni společně rozloučili a brněnští a i znojemští pokračovali vlaky do svých měst.

Podle slov klientů se výlet opravdu povedl, z čehož měli všichni organizátoři velkou radost.

Tak zase někdy na lodi BON VOYAGE!

Fotogalerie

Dobrodružná výprava po Baťově kanálu, 29. 5. 2012


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS