10. 06.

V úterý 4. června 2013 proběhl na základní škole Pastviny v Brně – Komíně projektový den »Život bez bariér«.

Městská policie, záchranáři, hasiči, služební a záchranářští psi, ale také o.s. Nesehnutí, organizace věnující se uprchlíkům, ti všichni vytvořili na projektovém dnu svá stanoviště, kde měli žáci druhého stupně možnost důkladně se seznámit s jejich prací. Nechybělo ani brněnské TyfloCentrum.

Naše beseda byla již tradičně rozdělena na dvě části. První, teoretická část přinesla informace o práci naší organizace, vysvětlila základní rozlišování zrakových vad a přiblížila ostatní spřízněné organizace, věnující se péči o zrakově postižené. Velký úspěch sklidily simulační brýle a kompenzační pomůcky, které mezi žáky kolovaly, aby si je všichni mohli důkladně prohlédnout. Ve druhé části měli žáci možnost vyzkoušet si kompenzační pomůcky, na vlastní kůži a poslepu si zkusit některé běžné lidské činnosti. Podívejte se do fotogalerie pod článkem, tam jsou jednotlivá stanoviště zachycena.

Žáci si mohli vybrat, na kterou organizaci se půjdou podívat, během dopoledne tak mohli stihnut dvě. Je potěšující, že v tak lákavé a silné konkurenci obstálo brněnské TyfloCentrum se ctí – zájemců o problematiku světa nevidomých bylo víc než dost.

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Život bez bariér na ZŠ Pastviny, 4. 6. 2013


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS