24. 02.

Dvacátý ročník mezinárodního veletrhu oční optiky a oftalmologie Opta 2014 proběhl na brněnském výstavišti ve dnech 14. – 16. února. A brněnské TyfloCentrum, díky laskavé vstřícnosti Brněnských Veletrhů, se také zúčastnilo. Ve spolupráci s Optikou Čivice a za pomoci Libora Kotola postavilo TyfloCentrum na výstavišti vlastní stánek, na němž prezentovalo svoji činnost a nabízelo zážitkové aktivity. Optika Čivice poskytla TyfloCentru finanční dar, jehož větší část byla využita k pokrytí nákladů spojených s účastí na Optě. Libor Kotol zajistil důstojný stánek, včetně vybavení nábytkem.

Oproti loňskému roku, kdy bylo brněnské TyfloCentrum na Optě poprvé, mělo letos možnost aktivně se zapojit také do doprovodného přednáškového programu, který zajišťuje Společenstvo očních optiků a optometristů – i jim patří poděkování za vstřícnost a spolupráci! Prezentace naší činnosti byla zařazena do pátečního přednáškového programu hned dvakrát a my jsme tak měli možnost názorně osvětlit podobnosti a odlišnosti ve vztahu k ostatním poskytovatelům sociálních služeb zrakově postiženým lidem v Brně a Jihomoravském kraji.

Náš stánek – oproti loňskému roku značně vylepšený – nabízel návštěvníkům z řad odborné veřejnosti užitečné informace o naší činnosti. Optici, oční lékaři, optometristi, oftalmologové i studenti všech těchto oborů měli možnost přímo si vyzkoušet nejrůznější činnosti poslepu (k dispozici jim byly klapky na oči, simulující naprostou ztrátu zraku a hmatové pexeso, šachy i Člověče nezlob se) – pod článkem ve fotogalerii jsou výmluvné momentky. Ti, kteří se u nás zastavili, měli také příležitost prohlédnout si fotky z jednotlivých našich aktivit, seznámit se s výrobky z naší chráněné dílny HapAteliér či zúčastnit se našeho malého kvízu, týkajícího se kompenzačních pomůcek.

Od účasti na Optě jsme si kromě vlastní prezentace slibovali také posílení spolupráce s firmami z řad dodavatelů optického zboží, kterou jsme započali právě před rokem. Věřím, že i tento účel brzy naplníme a že se nám podaří zrealizovat další společnou spolupráci nejen s těmi, se kterými již kooperujeme, ale že získáme na naši stranu další podporovatele, dárce, sponzory.

Z velkých dodavatelských firem optického zboží v rámci České republiky spolupracujeme v tuto chvíli s Optikou Čivice a se Sagittou. Druhá jmenovaná získala letos prestižní ocenění odborné poroty Top Opta za svůj výrobek, usnadňující čtení zrakově postiženým lidem ReadEasy+  MOVE. Srdečně blahopřejeme!

Všem, kteří se o úspěšnou účast brněnského TyfloCentra na veletrhu Opta 2014 zasloužili, děkujeme!

Fotogalerie

Fotogalerie na Flickru - Brněnské TyfloCentrum na mezinárodním veletrhu Opta 2014, 14. až 16. 2. 2014


Autor:

Tags: ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS