21. 06.

TyfloCentrum Brno, o. p. s. vás zve na akci

Vídeň – hlavní město Rakouska

V rámci společného projektu TyfloCentra Brno, o. p. s. a partnerského Bundes-Blindenerziehungsinstitutu ve Vídni s názvem Ani nevidomé hranice nerozděluje jsme připravili další ze série společných pobytů klientů se zrakovým postižením. Uskuteční se v první polovině září ve Vídni s cílem poznat toto město, jeho tradice a historickou i moderní tvář. Těšíme se také na procvičování komunikačních dovedností, německého a anglického jazyka a navázání nových přátelství.

Termín: 9. až 11. září 2011
Zahájení pobytu: v pátek 9. září v 18:00 hodin v Bundes–Blindenerziehungsinstitut, Wittelsbachstraße 5, Vídeň
Ukončení pobytu: v neděli 11. září ve 13:00 hodin ve Vídni
Doprava: vlastní, v případě zájmu můžeme do Vídně a z Vídně jet společně
Ubytování: Bundes–Blindenerziehungsinstitut, Wittelsbachstraße 5, Vídeň
Strava: plná penze

Účastníci: Akce je určena pro 5 účastníků s těžkým postižením zraku, starších 18 let, a 5 průvodců (rozhoduje pořadí přihlášených). Každý účastník si zajistí vlastního průvodce. Znalost německého či anglického jazyka vítána!

Příspěvek na akci za 2 osoby (účastník + průvodce): 1 000 Kč. Platí se předem spolu se zasláním závazné přihlášky na akci. Touto částkou si účastníci přispívají na část nákladů v rámci programu, ostatní náklady na pobyt jsou hrazeny z prostředků projektu Ani nevidomé hranice nerozděluje, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Z programu:

  • návštěva Vídně a prohlídka parku u zámku Schönbrunn,
  • prohlídka muzea Madame Tussauds a Muzea Hudby,
  • projížďka vláčkem v Pratru a večeře při živé hudbě,
  • návštěva Naschmarktu – nejpopulárnějšího trhu ve Vídni, který existuje už od 16. století.

Celý program bude tlumočen do českého i německého jazyka a je připraven s ohledem na potřeby účastníků s těžkým postižením zraku (možnost haptické prohlídky exponátů, atp.).

Zájemci o přihlášky nechť se co nejdříve ozvou Radku Pavlíčkovi na e-mail pavlicek@tyflocentrumbrno.cz nebo na telefon 774 715 101. Počet míst je omezen, s přihlášením proto neotálejte 😉


Autor:

Tags: , ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS