11. 04.

TyfloCentrum Brno, o. p. s. vás zve na akci

Brno – centrum Jižní Moravy

V rámci společného projektu TyfloCentra Brno, o. p. s. a partnerského Bundes-Blindenerzihungs Institutu ve Vídni s názvem Ani nevidomé hranice nerozděluje jsme připravili další ze série společných pobytů klientů se zrakovým postižením. Uskuteční se v druhé polovině května v Brně s cílem poznat toto město, jeho tradice a historickou i moderní tvář. Z Vídně přijedou na akci studenti naší partnerské školy, akce je proto vhodná pro jejich vrstevníky z České republiky, kteří si mohou na akci procvičit komunikační dovednosti, cizí jazyky (němčina, angličtina) a navázat nová přátelství.

Termín: 20. až 22. května 2011
Zahájení pobytu: v pátek 20. května v 18:00 hodin na Internátu Škol pro zrakově postižené v Brně, Kamenomlýnská 2
Ukončení pobytu: v neděli 22. května ve 13:00 hodin v Brně
Doprava: vlastní
Ubytování: Internát Škol pro zrakově postižené v Brně, Kamenomlýnská 2
Strava: plná penze

Účastníci: Akce je určena pro 5 účastníků ve věku 15 až 26 let, a 5 průvodců (rozhoduje pořadí přihlášených). Každý účastník si zajistí vlastního průvodce. Znalost německého jazyka vítána!
Příspěvek na akci za 2 osoby (účastník + průvodce): 1 000 Kč. Platí se předem spolu se zasláním závazné přihlášky na akci.
Touto částkou si účastníci přispívají na část nákladů v rámci programu, ostatní náklady na pobyt jsou hrazeny z prostředků projektu Ani nevidomé hranice nerozděluje, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Z programu:

  • návštěva Expozice kultura nevidomých Technického muzea v Brně,
  • oběd v restaurantu l´Eau Vive na Petrově,
  • prohlídka kasemat hradu Špilberku,
  • návštěva Aquaparku v Kohoutovicích,
  • dopoledne u Brněnské přehrady (hřiště Mraveniště, plavba lodí).

Celý program bude tlumočen do českého i německého jazyka a je připraven s ohledem na potřeby účastníků s těžkým postižením zraku (možnost haptické prohlídky exponátů, rezervace hřiště, atp.).

Zájemci o přihlášky nechť se co nejdříve ozvou Radku Pavlíčkovi na e-mail pavlicek@tyflocentrumbrno.cz nebo na telefon 774 715 101. Počet míst je omezen, s přihlášením proto neotálejte 😉


Autor:

Tags: , ,

Přidat komentář


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/132902/virtual/www/subdom/blog/wp-content/themes/wp-simply-06/wp-simply-06/comments.php on line 82


TyfloCentrum Brno, o.p.s.

TyfloCentrum Brno, o.p.s.
Pomáháme nevidomým a slabozrakým lidem překonávat důsledky těžkého zrakového postižení a zvyšovat kvalitu jejich života.
Naše Centrum pro nevidomé najdete v Brně, Břeclavi, Vyškově, Znojmě a Moravském Krumlově.
Více informací o naší společnosti

Podpořte naši organizaci

Podpořte prosím naši činnost zasláním DMS, finančním či materiálním darem. Více informací o možnostech podpory najdete na stránce Jak nám můžete pomoci? Děkujeme.

Rubriky

Archivy

Odkazy

Přihlásit se k odběru RSS